Ανακοίνωση Τελετής Καθομολόγησης στις 31.08.2020 με τη χρήση εξ αποστάσεως μεθόδων συμμετοχής-Οδηγίες προς Αποφοίτους

Ανακοινώσεις MBA.
Δημοσιεύσεις μόνο από τους Συντονιστές.

Συντονιστές: msarm, medide_gram

Απάντηση
medide_gram
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: 09 Ιουν 2008 09:56

Ανακοίνωση Τελετής Καθομολόγησης στις 31.08.2020 με τη χρήση εξ αποστάσεως μεθόδων συμμετοχής-Οδηγίες προς Αποφοίτους

Δημοσίευση από medide_gram »

Σας γνωστοποιούμε ότι η τελετή καθομολόγησης των αποφοίτων του ΜΠΣ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων – ΜΒΑ, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 31 Αυγούστου 2020 με τη χρήση εξ αποστάσεως μεθόδων συμμετοχής, του συστήματος ZOOM (ή άλλου πληροφοριακού συστήματος).

Για τη συμμετοχή των αποφοίτων στην καθομολόγηση, θα πρέπει να τηρούνται οι ακόλουθες προϋποθέσεις:

• Να διαθέτουν κάμερα, ηχεία και μικρόφωνο, λειτουργικά και έτοιμα για χρήση
• Να είναι συνδεδεμένοι/ες στο Διαδίκτυο (κατά προτίμηση με ενσύρματο τρόπο) από χώρο δική τους επιλογής

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες που επιθυμούν να λάβουν μέρος, να καταθέσουν αυστηρά το αργότερο έως και τη Δευτέρα 20 Ιουλίου, τα παρακάτω δικαιολογητικά στο email της Γραμματείας του ΜΠΣ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων – ΜΒΑ Επιχειρήσεων: mba@aegean.gr

1. Αίτηση/Υπεύθυνη Δήλωση μέσω της διεύθυνσης: https://www.gov.gr/ipiresies/polites-ka ... es-deloses ή Υπεύθυνη Δήλωση με θεώρηση του γνησίου της υπογραφής τους από ΚΕΠ (επισυνάπτεται) στην οποία θα αναφέρονται τα εξής:

Δηλώνω ότι:
 επιθυμώ να συμμετέχω στην τελετή καθομολόγησης πτυχιούχων που θα διεξαχθεί στις 31/08/2020 με εξ αποστάσεως μέσα, χωρίς τη φυσική μου παρουσία
 έλαβα γνώση της πολιτικής του ιδρύματος για την τήρηση, συλλογή και επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων κατά την πραγματοποίηση της τελετής καθομολόγησης με τη χρήση εξ αποστάσεως μεθόδων συμμετοχής, που είναι ταυτόσημη με εκείνη που ισχύει για την από απόσταση εξέταση των φοιτητών/τριών και περιγράφεται αναλυτικά στην απόφαση της Συγκλήτου, αριθμ. συνεδρ. 22/22.05.2020, θέμα 2.1 «Εξειδίκευση της απόφασης της υπ΄ αριθμ. 20/07.05.2020 έκτακτης συνεδρίασης της Συγκλήτου θέμα 2.3 «Συζήτηση επί εναλλακτικών τρόπων διεξαγωγής εξετάσεων εαρινού εξαμήνου 2019-20» με βάση την Υ.Α. 59181/Ζ1/19.05.2020 (ΦΕΚ 1935 τ. Β΄/20.05.2020)» και συμφωνώ με τους όρους και τις προϋποθέσεις που τη διέπουν
 Η παρούσα δήλωση σε συνδυασμό με την παρουσία μου με τα εξ αποστάσεως μέσα στην τελετή καθομολόγησης ενέχει θέση της υπογραφής μου στο βιβλίο ορκωμοσίας που τηρείται στη Γραμματεία του ΜΠΣ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων – ΜΒΑ
 δεν θα προβώ σε καταγραφή της τελετής καθομολόγησης με οποιοδήποτε μέσο
 επιθυμώ να λάβω το πτυχίο μου και σε περγαμηνή: ΝΑΙ  ΟΧΙ 
 έχω ολοκληρώσει την φοίτησή μου και δεν θα προβώ σε περαιτέρω δήλωση μαθημάτων.

Καταθέτω συνημμένα σε ηλεκτρονική μορφή:

 φωτοαντίγραφο της αστυνομικής μου ταυτότητας.
 απόδειξη καταβολής αντιτίμου για παραλαβή περγαμηνής (εφόσον επιθυμείτε τη χορήγηση του πτυχίου και σε περγαμηνή).
 έγγραφο με προσωπικά στοιχεία όπως, Ταχυδρομική Διεύθυνση, e-mail εκτός Πανεπιστημίουl, σταθερό και κινητό τηλέφωνο ή τυχόν περαιτέρω στοιχεία.

Θέτω υπόψιν της Γραμματείας ότι έχω:
 συμμετάσχει σε Πρόγραμμα Erasmus (studies ή placement): ΝΑΙ  ΟΧΙ 
 συμμετάσχει σε Θερινή Πρακτική Άσκηση: ΝΑΙ  ΟΧΙ 
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ.doc
(50.5 KiB) Μεταφορτώθηκε 110 φορές
2. Φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας
3. Φοιτητές/τριες που επιθυμούν τη χορήγηση του πτυχίου τους και σε περγαμηνή, θα πρέπει να καταθέτουν (σε υποκατάστημα της τράπεζας ή ηλεκτρονικά) το αντίτιμο των 10€ στο λογαριασμό της ALPHA BANK με τα ακόλουθα στοιχεία:

ALPHA BANK
Αρ. Λ/σμού: 60 100 2001 000 158
IBAN: GR45 0140 6010 6010 0200 1000 158
BIC/SWIFT: CRBAGRAAXXX
Επωνυμία: Εταιρεία Αξιοπ/σης & Διαχ/σης Περιουσίας Παν/μίου Αιγαίου
Στην αιτιολογία της κατάθεσης πρέπει να αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και ο αριθμός μητρώου του/της φοιτητή/τριας.
Αφού γίνει η κατάθεση, οι φοιτητές/τριες θα αποστέλλουν (με e–mail) την απόδειξη κατάθεσης στη Γραμματεία του Τμήματός τους, ώστε να εκδοθεί η περγαμηνή.
4. Έγγραφο με προσωπικά στοιχεία όπως, Ταχυδρομική Διεύθυνση, e–mail εκτός Πανεπιστημίου, σταθερό και κινητό τηλέφωνο ή τυχόν περαιτέρω στοιχεία.

Προσοχή!!
Απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής αποτελεί, η τακτοποίηση, τυχόν εκκρεμοτήτων των ενδιαφερόμενων φοιτητών και φοιτητριών με:
• τη Βιβλιοθήκη (δανεισμός βιβλίων, κατάθεση διπλωματικής εργασίας)

• το Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας (Βιβλιάριο υγειονομικής περίθαλψης, κλειδί φοιτητικής εστίας κτλ.).

Η Γραμματεία θα ενημερωθεί σχετικά από την Βιβλιοθήκη και από το Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας, χωρίς να απαιτείται από φοιτητές – φοιτήτριες να προσκομίσουν σχετική βεβαίωση.

Στη διάθεσή σας,

Από τη Γραμματεία
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ.doc
(50.5 KiB) Μεταφορτώθηκε 110 φορές
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μεταπτυχιακό MBA”